V dohrávce 5. kola Uniqa extraligy zavítal do Olomouce dosud neporažený Prostějov.

To samé platilo i o domácím celku, který by se v případě tříbodové výhry posunul do čela. Lépe však z utkání vyšel Prostějov, který nedovolil žádné drama a odváží zasloužené vítězství 3:0. Před slušně zaplněnou halou začaly lépe domácí volejbalistky, když po tvrdé smeči Dariny Košické vedly v prvním technickém time outu o dva body (8:6). Když se nad sítí prosadila i důrazná Nikol Sajdová bylo z toho vedení 10:7. Poté však začal bodovat i Prostějov a po šťastném podání Italky Frigo, jenž škrtlo o síť bylo srovnáno 11:11. Prostějov začal diktovat hru a dostal se do těsného vedení 14:15, na které trenér Teplý reagoval dvojím střídáním a poslal na hřiště DudovouOrvošovou. Ani to však nezastavilo Agelky, které šly při podání kapitánky Hindriksen do pětibodového trháku a set dovedly do vítězného konce.

V úvodu druhé sady šly do vedení Prostějovanky. Univerzita však bojovala a ve druhém technickém time outu se držela soupeřkám na dohled (14:16). Pak však přišly zbytečné chyby a bylo z toho vedení Prostějova o pět bodů (16:21), načež trenér domácího celku reagoval oddechovým časem a Olomoučanky dokázaly snížit na 19:22. Agelky však v závěru nedopustily žádné zdramatizování a šly v utkání do vedení 2-0.

Třetí set začaly lépe domácí hráčky, které na palubovce dřely, ale Prostějov podával bezchybný výkon. Za stavu 8:8, kdy docházelo k lámání setu, měly Agelky oporu ve své univerzálce Matienzo a odskočily do vedení, které narůstalo a v technickém time outu bylo šestibodové (10:16).  Celý zápas krásně vykreslil poslední míč, kdy se srdnatě hrající Univerzita v dlouhé výměně nedokázala prosadit, načež ji Prostějov trestal.

Olomoucké volejbalistky tak prodloužily nelichotivou sérii porážek s Prostějovem, která trvá dlouhých osm let. Na utkání však musejí rychle zapomenout, když je čeká hned v sobotu utkání na půdě Fénixu Brno.

VK UP Olomouc – VK AGEL Prostějov 0:3 (-17, -20, -18)

Sestava Olomouce: Kubínová, Košická, Sajdová, Andreeva, Michalíková, Čutuk, libero Sain Střídaly: Dudová, Orvošová, Dedíková, Strušková.
Sestava Prostějova: Hindriksen, Matienzo, Frigo, Rodriguez, Emonts, Herelová, libero Kovářová Střídaly: Gambová.
Diváci: 600

Hodnocení trenéra Teplého: „Nedařila se nám přihrávka, zatímco soupeřovi fungovala a dokázal nás zatlačit ze servisu. Chyběla nám také v některých momentech odvaha. Nedokázali jsme blokovat a některé balony byly ukvapené.“
Hodnocení trenéra Gogy: „Využili jsme to jako generálku, a proto jsme skoro nestřídali. Celý zápas jsme hráli koncentrovaně, vyvarovaly jsme se chyb.“

Autor: Příhoda