Do prvního oddechového času vstupovalo s mírným náskokem Brno. Poté se hra vyrovnala a v domácím prostředí hrající Karlovarsko si vytvořilo dvoubodový náskok díky zlepšenému servisu.

Brňané vsadili na riskantní servis, který jim ale nepřinesl chtěný efekt, i když v koncovce se přiblížili na rozdíl jednoho bodu, chyba v důležitém momentu na podání Michala Hrazdiry byla rozhodující pro vítězství domácího Karlovarska.

Po celý druhý set dominovaly Karlovy Vary. Brnu odešel servis a ani na příjmu si nedokázali hosté pomoci. Tým Jiřího Nováka zvítězil ve druhé sadě rozdílem 25:17.

I ve třetím setu hrály Karlovy Vary stále ve stejné sestavě (Rejlek, Zmrhal, Hudeček, Široký, Treial, Ropret, libero: Pfeffer), ale karta se otočila. Hostům pod taktovkou Ondřeje Marka vycházel servis a po dvou prohraných setech se nevzdávali. Před koncovkou si Brňané dokázali uhrát několikabodový náskok, který už domácí nestačili dohnat a zvítězili ve třetím setu 25:21.

Ve čtvrtém setu si mírný bodový náskok udržoval tým Karlovarska, který už nechtěl připustit žádné zaváhání. Zápas ukončil esem Michal Kriško a posunul tím svůj tým do extraligového semifinále. Po celý průběh zápasu výborně útočit karlovarský blokař Treial. Na straně Brna táhnul tým univerzál Okosanovič a Hrazdira.