Vítěz dlouhodobé části německé Bundesligy žen, tým Allianz MTV Stuttgart, postoupil do semifinále poháru CEV proti běloruskému družstvu Minchanka Minsk.

V prvním semifinálovém zápase na domácí palubovce SCHARRény před 1 179 diváky  prohrál tým české reprezentační smečařky Michaely Mlejnkové 2:3 na sety. Pro svůj tým Míša realizovala 19 servisů (nejvíce z celého týmu) 28 příjmů (4 chyby) a 25 útoků – 9 vítězných. V týmových statistikách na útoku vyrovnané skóre  56:56 a na bloku 8:12 ve prospěch Minsku. V prvním setu při porážce 15:25 hrála Míša Mlejnková na postu S2 a u nahrávačky nizozemské reprezentantky Femke Stoltenborg zahájila zápas maďarská smečařka Renáta Sandor, které se vstup do zápasu nevydařil – na útoku ze 13 pokusů jeden vítězný.

Od druhého setu se hlavní trenér domácího týmu Athanasopoulos vrátil k nejčastější variantě sestavy domácích – v této sezóně s českou smečařkou Mlejnkovou na postu S1 u nahrávačky a na post S2 se posunula nizozemská reprezentantka 19 letá a 190 cm vysoká Nika Daalderop. Zlepšený výkon znamenal vítězství 25:22. Vyrovnaný třetí set skončil vítězstvím 21:25 ve prospěch Minsku. Ve čtvrtém dominoval domácí tým vítězstvím 25:11 pro Stuttgart. Naopak nástup do pátého setu se vydařil hostujícímu týmu – vedení 1:5 a 3:10 znamenalo na konci 5. setu vítězství 8:15.

Odveta je na programu v úterý 20. března v Minsku.

Ve druhé semifinálové dvojici hrál pro změnu německý tým Schwerinu (2. tým dlouhodobé části německé Bundesligy) proti tureckému velkoklubu Eczacibasi Istanbul a přes podporu 1853 diváků podlehl 0:3 na sety. Tým Eczacibasi se letos nepředstavil v Lize mistryň, ale sestava s hráčkami (nahrávačkou Majou Ognjenovič a diagonální útočnicí světové extratřídy Tijanou Boškovič a US smečařkou Jordan Larson a blokařkou Rachael Adams) vzbuzuje respekt u všech soupeřů v této soutěži, kde je turecký velkoklub jasným favoritem na získání trofeje vítěze CEV cupu!

Pro českého fanouška připomenu, že Stuttgart bez problémů vyřadil v této soutěži český UP Olomouc. Minchanka Minsk ve čtvrtfinále překvapivě vyřadila ruský Jekatěrinburg, který v této soutěži  vyřadil české družstvo  KP Brno.

Závěrem vyzvihnu, že v Bundeslize žen hraje v Drážďanech (3. tým po základní části) česká reprezentační smečařka Eva Hodanová. Její tým z Drážďan ve finále Německého poháru zvítězil 3:0 nad týmem Wiesbadenu (Karolína Bednářová).