Jihostroj postoupil do finále extraligy. České Budějovice se před rekordní návštěvou vytáhly. Jihočeši nedovolili soupeři uhrát ani jeden set.  Foto: Deník/ Radka Doležalová

První set posunul směrem ke koncovce Vladimír Sobotka. Jeho skvělý servis hosty zaskočil. Jenomže ke klidnému vítězství nestačil ani stav 23:20. Západočeši totiž mají pro krizové situace Hudečka. Jeho servis a nepříjemná levačka udeřily a bylo srovnáno. Úvodní důležité drama rozhodlo víc štěstí, které se s přispěním Gevertovy levé ruky drželo domácích.

Druhý set rozhodl také servis, ale v hlavní roli byl kapitán Jihostroje Filip Habr. Právě on přitlačil na pilu za koncovou čarou a bylo to 2:0 na sety.

Až ve třetím setu šestého zápasu série se trenér Karlovarska Jiří Novák odhodlal k přesunu Hudečka na jeho původní post. Roli univerzála plnil uzdravující se Kriško. Ale ani on nápor Jihočechů nezastavil. Do finále postupuje Jihostroj.

Jihostroj ČB – Karlovarsko 3:0 (24, 18, 18),
rozhodčí Hudík, Činátl, diváků 1634.
Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Sobotka, Mach, Kraffer, Michálek – libero Kryštof (Kuliha). Konečný stav série: 4:2. Do finále postupuje Jihostroj.

2. Semifinále extraligy:
Dukla Liberec – Volejbal Kladno 2:3
Sérii vyhrálo Kladno a postupuje do finále, kde se střetně s českobudějovickým Jihostrojem.

Autor: Kamil Jáša