Olomoucké volejbalistky nastoupily proti Nova KBM Branik Maribor. S favoritem odehrály vyrovnané utkání, ale podlehly mu ve čtyřech setech. Třináctinásobné slovinské mistryně táhla za vítězstvím Iza Mlakar, která zaznamenala třiadvacet bodů a byla nejlepší hráčkou utkání.

Olomoucké volejbalistky vstoupily do utkání s respektem a rychle prohrávaly o pět bodů (1:6). Postupem času se však osmělovaly, hra se vyrovnala a ve druhém technickém time outu vedl favorizovaný Maribor pouze o bod (15:16). O pár chvil později, po esu Ćutuk, bylo srovnáno 17:17. Závěr setu vyšel lépe slovinskému celku, kterému vydatně pomohla Iza Mlakar. Její bodový příspěvek rozhodl závěr úvodní sady (20:25).

Do druhé sady měly vysokoškolačky raketový nástup a smeč Struškové znamenala vedení 10:3. Maribor však dokázal rychle odpovědět, když pětibodovou šňůrou Niky Blage snížil na rozdíl jediného bodu (10:9). Olomouc o svůj náskok přišla, aby jej znovu pracně vybojovala. Za stavu 11:11 přišla šňůra Šárky Kubínové, během níž zakouzlila René Sain. Chorvatské libero fantasticky zachránilo téměř ztracený míč a výměnu korunovala parádním útokem do zadní části hřiště Martina Michalíková. Hanačky vedly 17:11 a poté ještě 20:15, než přišlo šťastné střídání hostujícího trenéra. Ten poslal na podání Elu Pintar a Maribor zaznamenal sedm bodů v řadě a stav druhého setu otočil (20:22). Domácí se ještě vzpamatovaly a vyrovnaly na 23:23, ale Slovinky opět podržela Iza Mlakar a dvěma body rozhodla napínavý závěr druhé sady (23:25).

Třetí set byl od úvodu vyrovnaný a k vidění byl skvělý volejbal plný napínavých výměn. Olomouc měla v druhém technickém time outu tříbodový náskok (16:13), ale rychle o něj přišla. Rozhodnutí přišlo za stavu 17:17, kdy domácí Michalíková uhrála tři body. Klíčový náskok už Univerzita nepustila a zaslouženě dotáhla sadu do vítězného konce 25:23.
Poslední sadu začaly opět dobře domácí hráčky a po blocích Bernardy Ćutuk vedly 8:6. Rozhodujícím momentem byla pětibodová série při servisu Saši Planinšec, když ze stavu 13:11 byl zrazu stav 13:16. Domácí srdnatě bojovaly a donutily hostujícího lodivoda k oddechovému času (18:21), ale set už zvrátit nedokázaly 19:25.

MEVZA pokračuje i zítra, kdy se od 17 hodin střetne Maribor s Vídní. V pátek bude patřit hala opět domácím volejbalistkám, které vyzvou od 17 hodin Vídeň.

VK UP Olomouc – Nova KBM Branik Maribor 1-3 (20:25, 23:25, 25:23, 19:25)

Sestava Olomouce: Ćutuk, Orvošová, Kubínová, Košická, Dedíková, Strušková libero: Sain . Střídaly: Dudová, Sajdová, Michalíková, Andreeva
Nejlépe bodující hráčky Olomouce: Michalíková 13, Sajdová 11, Ćutuk 8

Autor: Tomáš Příhoda