O posledním semifinalistovi Českého poháru volejbalistů rozhodl duel mezi Karlovarskem a Zlínem. Svěřencům trenéra Jiřího Nováka stačila k postupu i domácí porážka 2:3.

„Cíl jsme splnili, ale musíme se prezentovat určitým výkonnostním standardem, který jsme dnes nepředvedli,“ hodnotil kouč Karlovarska Jiří Novák.

Favorité měli do domácí odvety výhodnou pozici, ze Zlína si přivezli hladkou výhru ve třech setech. Do utkání před vlastním publikem vstoupili zhurta a získali úvodní sadu rozdílem deseti bodů. „Začali jsme tak, jak se má začít, agresivně, výsledek byl jasný,“ pochvaloval si trenér Novák. „Ve druhém setu jsme si ale trošku mysleli, že se Zlín porazí sám a agresivita nám chyběla. Až pak jsme pochopili, že bez maximálního nasazení to nepůjde.“

Vyronání stavu setů na 1:1 znamenalo zdramatizování celého čtvrtfinále. Kýžený postup Karlovarska zajišťoval až zisk dvou setů. To se domácím podařilo ve třetí sadě, ve které povolili soupeři jen osmnáct bodů. „Po třetím setu, kdy už byl postup jistý, nastoupili kluci, kteří teď hrají míň,“ vyprávěl Novák. Rozhodující tie-break ovládl tým Zlína 15:8 a dosáhl v Karlových Varech cenné dílčí výhry 3:2 na sety.

Český pohár volejbalistů vyvrcholí na neutrální půdě ve Svitavách. Mužstvo Karlovarska se utká v semifinále s úřadujícími mistry z Českých Budějovic. Druhou dvojici tvoří Kladno a Liberec. Bitva o titul se odehraje v pondělí 26. února před kamerami České televize.

Výsledky 4. kola
SK Volejbal Ústí nad Labem – Kladno Volejbal cz 1:3 (20:25, 18:25, 25:23, 20:25)
Kladno Volejbal cz – SK Volejbal Ústí nad Labem 1:3 (17:25, 22:25, 25:22, 21:25)
na zápasy 1:1, zlatý set 28:26 pro Kladno

VK Euro Sitex Příbram – VK Dukla Liberec 1:3 (22:25, 25:23, 21:25, 29:31)
VK Dukla Liberec – VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:19, 25:23, 25:23)
na zápasy 2:0 pro Liberec

Fatra Zlín – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (20:25, 27:29, 18:25)
VK ČEZ Karlovarsko – Fatra Zlín 2:3 (25:15, 21:25, 25:18, 21:25, 8:15)
na zápasy 1:1, postupuje Karlovarsko

VK Jihostroj České Budějovice – Volejbal Brno 3:1 (25:22, 25:23, 18:25, 25:22)
Volejbal Brno – VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (26:24, 28:26, 22:25, 16:25, 13:15)
na zápasy 2:0 pro České Budějovice