Volejbalistka Míša Mlejnková zvládla s týmem Stuttgartu semifinále proti Rote Raben Vilsbiburg a postoupila do finále!

Jedinečností systému Německého poháru podporuje fakt, že se hraje pouze na jeden vítězný zápas a tým Michaely Mlejnkové nejdříve ve čtvrtfinále Německého poháru vyřadil po vítězství 3:0 na sety na jeho palubovce v Margon aréně před 3 000 diváky tým DSC Dresden (trenér Alexander Waibl) – obhájce prvenství a vítěz německé bundesligy – české hráčky nahrávačka Lucie Smutná, blokařka Bára Purchartová.
Včerejší semifinálový program přinesl tyto semifinálové zápasy. Allianz MTV Stuttgart vs Rote Raben Vilsbiburg a SC Potsdam vs SC Schwerin.

Domácí tým Allianz MTV Stuttgart nezvládl koncovku prvního setu 23:25 a také druhý set vedl k vítězství Vilsbiburgu 17:25! Před 1720 diváky v SCHARRéně přinesl obrat v zápasu třetí set, který domácí tým vyhrál 25:18. Čtvrtý set byl ještě jednoznačnější 25:13 pro domácí tým. Jedinou zápletku přinesl rozhodující pátý set v podobě vedení Vilsbiburgu 3:5. Domácí tým však vývoj pátého setu otočil – vedení 10:8 a vítězství 15:8 znamená pro Stuttgart třetí účast ve finále Německého poháru za sebou. V roce 2015 vítězství 3:2 v Gerry Weber Halle nad týmech Aachenu (trenér Marek Rojko a česko-slovenský soubor viz hráčky Bednářová, Svobodníková, Valachová) a minulý rok porážka 2:3 na sety v SAP aréně v Mannheimu s týmem Drážďan.

Česká smečařka Michaela Mlejnková odehrála celý zápas na svém oblíbeném postu smečařky – S2 a přispěla k vítězství svého týmu 15 body, 41 útoků – 15 vítězných, na přihrávce při 38 realizovaných příjmech 2 chyby (taktika soupeře viz druhá smečařka Renata Sandor 23 příjmů!) 21 realizovaných servisů, 3 chyby 0 eso. Domácímu týmu stále chybí kapitánka týmu nizozemská smečařka Kim Renkema (zranění)! Za tým Stuttgartu hrají v této sezóně tyto hráčky, maďarská smečařka Renata Sandor (minulý rok zranění a návrat po operaci křížového vazu), německá blokařka Jenifer Pettke, US blokařka Nia Grant a brazilská blokařka Tomazela Pissinato, US nahrávačka Valerie Nichol a diagonální hráčky US Whitney Aiyana a nizozemská hráčka Deborah van Daelen, na liberu thajská posila Wanna Buakaew!

Ve druhém semifinále zvítězil poměrně jednoznačně hostující SC Schwerin 3:0 nad domácím berlínským týmem SC Potsdam (blokařka Ivona Svobodníková) před 1850 diváky! Tým Schwerinu má silnou osu německých hráček – reprezentační nahrávačka Denise Hanke, německá reprezentantka diagonální hráčka Louisa Lippmann r. 1994 – příchod před sezónou z Drážďan, reprezentační smečařka Maren Brinkerhráčka základní sestavy německého týmu na ME 2011 a 2013 – stříbrné medaile pro německý tým, druhou smečařkou Jenifer Geerties (odchovankyně SCU Emlichheim) r. 1994, blokařka Anja Brandt r. 1990 (juniorská mistryně světa z roku 2009 – Mexico) a US blokařka Lauren Barfield, na liberu další německá reprezentantka Lenka Durr, trenérem týmu je trenér německé reprezentace žen Felix Koslowski.

Finále Deutschland Cupu je na programu v neděli 29. ledna 2017 v SAP aréně v Mannheimu, která má kapacitu 15 000 diváků, budou se hrát oba finálové duely Německého poháru, nejdříve finále žen a poté finálový duel mužů.

Další zajímavostí je fakt, že tým Prostějova se utká v osmifinálových zápasech poháru CEV s týmem Míši Mlejnkové Allianz MTV Stuttgart (únor 2017) a zopakují se souboje Míši Mlejnkové s německou nahrávačkou Prostějova Mareike Hindriksen (odchovankyně SCU Emlichheim), která vyhrála jako první nahrávačka týmu se Stuttgartem v roce 2015 finále Německého poháru, minulou sezónu 2015/2016 vyhrála s týmem Drážďan jak finále Německého poháru tak i německou bundesligu. Vždy ve finálových duelech proti týmu Allianz MTV Stuttgart!!!

Autor: Luboš Bednář