Napínavý a především nervózní nedělní zápas mezi AZS Olsztyn a Resovia Rzeszów uzavřel čtvrtfinálovou sérii mezi celky dvou českých zástupců v Pluslize.

Vítězstvím 3:1 v rozhodujícím třetím zápase si Hadravova Osztyn zajistila postup mezi nejlepší čtyři, zatímco Ticháčkův Rzeszów bude hrát o páté místo. Ústřední postavou celého zápasu byl český univerzál Honza Hadrava, který zaznamenal 25 bodů a především v důležitých okamžicích se na něj jeho tým mohl spolehnout.

Hlavně díky výkonu nejvíce bodujícího hráče základní části Olsztyn po deseti letech bojuje o medaile. Ve středu vyzval nejlepší tým základní části polské nejvyšší soutěže ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, kde těsně podlehl favotritovi až v pátém setu. V  zápasech bude ZAKSA jasným favoritem, ale Olsztyn již může hrát uvolněně a mimo zkušenosti svých několika borců se bude určitě moci opřít i o českého reprezentanta.

Naopak Lukáš Ticháček do nedělního klání zasáhl pouze v prvním setu a musel přihlížet, jak jeho tým nemohl najít recept na Hadravu ani na dobře fungující obranu soupeře. Nyní tak na tradiční polský volejbalový klub čeká již „jen“ souboj o páté místo a to proti silnému Jastrzębski Węgiel.

Resovia po sezóně pravděpodobně projde zásadními proměnami, neboť několik hráčů již vyjádřilo svůj zájem o přestup. Naopak stále není jisté, kam zamíří 36 letý rodák z Troubek a zda nebude bývalý český reprezentant třeba i zvažovat návrat zpět do Čech.