2. kolo Extraligy mužů – Poslední sobotu slunečného září zdobilo druhé kolo UNIQA extraligy, kde k hladkým výhrám dospěly Vary a Beskydy. Boje na Kladně a v Příbrami už tak jednoznačné nebyly. Foto: Volejbal Kladno.cz

Ze začátku to nevypadalo s domácím Kladnem vůbec dobře. A právě díky dvěma esům se vrátili do hry a nakonec koncovku prvního setu zvládli a zvítězili. Další set se z jejich strany vyvíjel ještě hůř. Na servisu se začalo prosazovat i Brno a odskočilo až o 6 bodů. Ač se Kladno dokázalo dostat do vedení (16:15), v koncovce tahalo za kratší konec. Brněnský Hrazdíra zaznamenal v pravou chvíli přímý bod. V třetím setu byli domácí stále vpředu a ve čtvrtém setu byl vidět hlavně Filip Křesťan. Ten zaúřadoval v koncovce a bylo rozhodnuto.

Tým Milana Fortuníka výtečně bránil na síti, přičemž díky blokům zaznamenal neuvěřitelných jedenadvacet bodů!
Kladno – Brno 3:1 (27:25, 22:25, 25:17, 25:19)
Nejvíce bodující hráči Kladna byli: Zajíček (14), Křesťan (20), Kraffer (12),

Také Příbram hlavního kouče Petra Klára o sobě dala vědět, když vyhrála nad Jihostrojem úvodní set a většina fanoušků tím pádem začala sledovat internetový přenos.
Příbram – České Budějovice 1:3 (25:14, 18:25, 20:25, 19:25)

Martin Böhm,
kapitán volejbalistů Příbrami: První set jsme na soupeře nastoupili dobře, plnili jsme taktické pokyny trenéra, dobře jsme podávali a Jihostroj nepředváděl příliš dobrý výkon. V těch dalších setech přišlo vždy za stavu 17, 18 určité polevení, kdy si dostatečně nevěříme a nejsme dost razantní na útoku. Soupeř pak dělá série, kdy se už ani při dobrém příjmu nedokážeme udržet ani na ztrátu, protože nám chybí ta razance, tak na tom budeme muset zapracovat.

K hladkým třísetovým výhrám dokráčelo Karlovarsko a Beskydy. Koncovky partií sice hovoří o vyrovnaném boji, ale k zisku setu Ostrava ani Ústí nad Labem ve druhém kole nedospěli.