Parádní obrat se podařil příbramským volejbalistům v zápase 3. kola volejbalové extraligy. Na domácí palubovce prohrávali se Zlínem už 0:2 na sety, ale pak se ani za velmi nepříznivého stavu nevzdali, následující tři sety s přehledem vyhráli a nakonec si tak do tabulky připsali dva cenné body.

V prvních dvou setech se zlínským dařilo na servisu, což zapříčinilo velké problémy příbramských na příjmu a následné chyby v útoku. Díky tomu si hosté vždy rychle vypracovali čtyř až pětibodový náskok, který už domácí nedokázali smazat. Po setech 20:25 a 22:25 tak byl Zlín krůček od překvapivého vítězství.

Jenže ve třetím a čtvrtém setu Příbram zpřesnila hru a rázem se role obrátily. Kocouři drtili svého soupeře a výsledkem bylo rychlé srovnání na 2:2, když Zlínští uhráli nejprve jen třináct a poté čtrnáct bodů.

V rozhodujícím pátém setu nechtěly oba týmy udělat chybu. Příbramští však ukázali více zkušeností, vypracovali si pětibodový náskok, který udrželi až do konce a zdánlivě ztracený zápas zvládli.

„První dva sety jsme nehráli vůbec dobře, ale na druhou stranu musím říct, že Zlín hrál velmi dobře. Jeho hráči tlačili na servisu, bránili, skvěle dohrávali bodovky a my jsme na servisu nedokázali zatlačit. Nakonec si velmi cením tohoto vítězství, i když původně jsme chtěli více než dva body,“ uvedl Martin Kop.