V rozhodujícím 5. čtvrtfinále extraligy volejbalistů Ostrava podlehla Liberci 0:3 a sérii play-off prohrála 2:3 na zápasy. Poslední bitvu nedohrál smečař David Janků. Zraněného kapitána odvezla na začátku 2. setu sanitka. Foto: a.nya.photo

Po prohraném prvním setu se Ostrava nevzdávala. Ale druhý set se Ostravě stal osudný. Přišla o svoji největší oporu. Kapitána Davida Janků. Ten za stavu 4:4 po útoku nešťastně dopadl na zkroucenou levou nohu a zůstal ležet na palubovce. Přivolaní záchranáři diagnostikovali otevřenou zlomeninu. Halu opouštěl Janků na nosítkách za velkého potlesku hráčů i realizačních týmů obou družstev. Cestou do nemocnice jim dokázal ještě zamávat.

Zápas byl přerušen na dlouhou dobu. A došlo i na nové rozcvičení. Až poté pokračoval dál, ale hosté se z těžké rány, oslabení a změn v sestavě už nezvedli. Bojovali, ale na Liberec jejich výkon nestačil.

„Byla to hrozně těžká série, Ostrava nás dotlačila do pátého zápasu a vymačkala z nás všechno, co v nás bylo. Klobouk dolů před nimi,“ sportovně ocenil domácí kouč Michal Nekola kvalitu soupeře. „Samozřejmě poslední utkání poznamenala velká kaňka v podobě zranění Davida Janků, kterému přeji brzké uzdravení,“ dodal Nekola. V semifinále se jeho tým utká s Českými Budějovicemi, druhou dvojici tvoří Karlovarsko – Lvi Praha.

„Rozhodující pro sérii byl čtvrtý zápas, který jsme si doma bohužel neuhráli. Liberec prohrával 1:2, ale z těžké situace se dostal. Dnes to byl pro nás černý den – nepostoupili jsme a ještě se nám tak špatně zranil hráč,“ smutně konstatoval Jan Václavík, trenér VK Ostrava.

Extraliga volejbalistů – rozhodující 5. čtvrtfinále play-off:
Dukla Liberec – VK Ostrava 3:0 (14, 17, 11)
Konečný stav série: 3:2.
Liberec: Šulista 7, Veselý 8, M. Kriško 17, T. Kriško 11, Leikep 4, Srb 5, libera Kopáček a Pavlíček. Trenér: Nekola.
Ostrava: Sedláček 1, Dvořák 14, Ihnát 1, Kotas, Jambor, Janků 1, libero Sobczak – Závodský 4, Mazoch, Vancl 5, Kružkov 3, Muroň 1. Trenér: Václavík.