Vyhrává ten, kdo hraje doma! Přesně tak se dá popsat semifinálová série mezi Duklou a Kladnem, která dnes odstartovala netradičně už v 17 hodin. A to z důvodu navazujícího zápasu ženského semifinále, kde na palubovce pokračovaly liberecké volejbalistky duelem proti Prostějovu.

Napínavé zápolení nenechalo diváka vydechnou ani na vteřinu, i když zápas trval pouhé tři sety, skončil vždy těsným dvoubodovým rozdílem. V prvním setu si vedli lépe domácí svěřenci Michala Nekoly, naopak druhé dějství patřilo kladenskému týmu Milana Fortuníka, který však zaváhal v koncovce a Liberec se tak ujal vedení 2:0 na sety. Také ve třetím setu dýchalo Kladno libereckým volejbalistům na záda, ale těsná koncovka opět patřila domácím.

Hvězdou televizního utkání byl zvolen mladý univerzál Patrik Indra. Rodák z Jihlavy přišel na hřiště za volejbalovou osobnost Jana Štokra ve druhém setu a pomohl tak svému týmu k vítězství 13 body.

“Máme široký kádr a opět jsme využili naší lavičky. Jirka Srb s Patrikem Indrou hráli dobře a pomohli mančaftu k vítězství. Ale do Kladna pojedeme s pokorou, protože soupeř je velmi kvalitní a všechny tři sety skončily o dva body,” uvedl hned po zápase na kameru ČT trenér liberce Michal Nekola.

“Cítil jsem se dneska dobře a vyšlo to! Jsem rád, že nám trenér dává šanci,” řekl závěrem do televizní kamery nejlepší hráč třetího semifinálového zápasu univerzál Patrik Indra.

Semifinále volejbalové extraligy mužů 2018/19:
3. 4. 2019      České Budějovice – Ostrava 3:0
3. 4. 2019      Liberec – Kladno 3:0

5. 4. 2019      Ostrava – České Budějovice 1:3
6. 4. 2019      Kladno – Liberec 3:2

9. 4. 2019      České Budějovice – Ostrava 3:1
(Stav série 3:0 pro Jihostroj – postupuje do finále)

9. 4. 2019      Liberec – Kladno 3:0
                      (Stav série 2:1 pro Liberec, pokračuje se v pátek na Kladně)

Další semifinálové utkání se hraje v pátek 12. 4. 2019  od 18 hodin  Kladno – Liberec – přímý přenos na ČT sport.

Autor: Blanka Popelková