Nedělní dohrávka prvního kola naší nejvyšší soutěže, kde volejbalisté Příbrami hostili Ostravu, přinesla velkou pětisetovou bitvu. V tiebreaku podlehla domácí Příbram Ostravě 2:3. Foto: Jaroslav Obsadný

Přitom to zpočátku vypadalo na jasnou záležitost domácích. Kocouři pod vedením trenéra Kopa první set zcela opanovali rozdílem dvanácti bodů (25:13) a poté, co zvládli vyrovnanou koncovku setu druhého (25:22), nikdo v příbramské hale nepochyboval, že v klidu dokráčí do šťastného konce až k vítězství.

Jenže pak se příbramský motor zadrhl a otěže zápasu začala do svých rukou přebírat Ostrava, která získala třetí set 25:18 a čtvrté dějství ukončila za stavu 25:23. A přišel rozhodující tie-break. V něm zvítězila rozdílem tří bodů 15:12 hostující Ostrava a dokonala zápasový obrat. Příbramští se tak na úvod extraligy museli spokojit pouze s bodem.