Už jen poslední čtyři kola do konce základní části a je tu očekávané play-off volejbalové UNIQA extraligy.  I po 18. kole zůstane špička i ocásek extraligy nepozměněn. Lídrem jsou suverénní Vary a tabulku uzavítá posledním místem Ústí nad Labem.

Favorit z Karlových Varů bojoval s houževnatým Brnem o každý bod a rozhodl až pátý set. Brněnští volejbalisté mají sezonu výborně rozehranou a po devíti vítězstvích přišla opět prohra až od Západočechů. Týmu Ondřeje Marka chybí zápas 13. kola a tak se ještě může vyšvihnout na 2. příčku tabulky. Tam jsou České Budějovice, které dnes hladce porazily celek pražských Lvů.

Výborně si dnes vedlo i Kladno, které sice v prvním setu zaváhalo a podlehlo Příbrami 15:25, ale v domácím prostředí vzalo otěže zápasu do svých rukou a nakonec zvítězilo nad týme kouče Kopa 3:1 na sety.

Beskydy se dobře připravily na Ostravu a v domácí hale zvítězily v tie-breaku rozdílem tří bodů.  Černá série proher však stále pronásleduje volejbalisty z Ůstí nad Labem. Tým Jakuba Salona dnes podlehl Zlínu a stále je poslední v tabulce.