První slovo v bitvě o finále UNIQA volejbalové extraligy řekl tým Karlovarska. A velmi nahlas. Ve vlastní hale porazil pražské Lvy za hodinu a čtvrt 3:0 na sety. „Možná to dnes vypadalo jako snadné vítězství, ale museli jsme soupeře opravdu hodně tlačit,“ zdůraznil Wessel Keemink, který si výtečně poradil s úlohou prvního nahrávače. Foto: VK ČEZ Karlovarsko

Domácí favorité zaváhali jen v koncovce úvodní sady, v níž promarnili pohodlný náskok a získali set nakonec až nejtěsnějším rozdílem dvou bodů. „Příliš jsme se uspokojili a zbytečně jim dali šanci,“ zlobil se Keemink. „Pak už jsme nepolevili, hráli stabilně a šli za vítězstvím.“

Klíčovým faktorem úspěchu byl souvislý tlak na servisu. Hráči Karlovarska si v utkání pomohli celkem čtrnácti esy, navíc na podání chybovali méně než soupeř. Druhý i třetí set už vyzněly jasně pro domácí – 25:17 a 25:13. Nizozemský nahrávač Wessel Keemink tak po skvostném obratu prvního čtvrtfinále s Kladnem patřil mezi hlavní postavy vítězství i v úvodu semifinálové série. „Cítím se skvěle, když jsem součástí týmu, doufám, že je to na hřišti vidět,“ culil se po zápase. „Hrajeme ale týmově, to je podstatné, pracujeme tvrdě a jdeme za společným cílem.“

Nyní se série přesouvá do Prahy. Volejbalisté Karlovarska nastoupí v UNYP aréně ve čtvrtek od 18 hodin. „Nemáme vyhráno, musíme se na zápas v Praze maximálně soustředit,“ upozornil Keemink. „Je mi jasné, že to bude vyrovnanější souboj.“

Zato poté přišelo na řadu vyrovnané semifinále, které v Českých Budějovicích rozlouskl až pátý set. Tie-break byl dlouho přetahovanou o každý bod, hosty držel autor 30 bodů Michal Kriško. Nejproduktivnějším hráčem Jihostroje byl s 27 body Kanaďan Adam Schouten. Odvetné semifinálové zápasy se hrají ve čtvrtek.