Do zápasu vlétly jako vítr, v prvním setu před vlastním publikem dominovaly, ale nakonec zůstaly libereckým volejbalistkám oči pro pláč a ve volejbalové extralize pouze boj o bronzové medaile.

Série na dvě výhry začne pod Ještědem ve čtvrtek od 17.00. Rozhodující páté semifinále žen domácí Dukle nevyšlo: Liberec – Prostějov 1:3 (19, -17, -26, -17).

Volejbalistky Prostějova si zahrají finále proti Olomouci, Liberec bude bojovat proti pražskému Olympu o bronzové medaile. Liberecká parta první set zvládla a za 27 minut využila hned druhý setbol. „Dařil se nám servis, na naší straně bylo méně chyb,“ řekla liberecká opora Laura Holubcová. Další sety už patřily Prostějovu, rozhodující byl asi ten třetí, který skončil 26:28.

Vítězky absolvují extraligové finále už pojedenácté za sebou. „Od druhého setu hrál náš tým naplno, konečně vystoupil z autobusu. Možná jsme malinko zkušenější,“ řekla hostující hráčka Petra Kojdová. Vítězky z Prostějova absolvují extraligové finále už pojedenácté za sebou.