Ve druhém kole extraligy volejbalistek bojovala Univerzita Palackého Olomouc o druhou výhru v řadě a Sokol Šternberk o potvrzení nadějného domácího výkonu proti Přerovu. Vysokoškolačky bezezbytku splnily roli favoritek a porazily doma Frýdek-Místek bez ztráty setu. Šternberk stejným poměrem podlehl v Brně Královu Poli a dál čeká na první výhru v nové sezoně. Foto: Ondra Driml

Olomoucké volejbalistky obměnily den po dvouhodinové bitvě v MEVZA Cupu více než polovinu zahajovací sestavy a už v úvodním setu brzy dokazovaly, kdo je v utkání favoritem. Domácí tým vedl rychle 3:0 a 7:3, a když při servisech Sokolové zvýšil z 9:5 na 14:5, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 25:14.

Jestliže úvodní sada přinesla jednoznačný průběh, ta druhá byla doslova demolicí hostujícího družstva. Načala to už šňůra podání olomoucké kapitánky Dudové, po níž to bylo 8:1, a Frýdek-Místek se tentokrát nedostal ani přes desetibodovou hranici – 25:9. Nejvyrovnanější, alespoň zpočátku, tak byl třetí set utkání. Sokol se v něm držel až do stavu 11:10, jenže následné bodové série univerzity přinesly konečné skóre 25:14. Olomoučanky tak i podruhé zvládly ligový zápas bez ztráty setu.

Kvalita Olomouce se projevila v maximální možné míře a my jsme tomu navíc dopomohli přílišným respektem a nekvalitní přihrávkou,“ konstatoval trenér Frýdku-Místku Jaroslav Vlk. „Od toho se vše odvíjelo, proti výborné obraně soupeře se se špatným příjmem prosazuje těžko. Šlo poznat, že prostředí Olomouce děvčata trochu svazovalo, a byla to pro ně škola. Zápas nám ukázal, kde musíme v tréninku přitlačit, abychom mohli konkurovat takto kvalitním týmům,“ dodal Vlk.
„Dnes to byl jasný zápas, ve kterém jsme měli neustále navrch. Alespoň nám to umožnilo vyzkoušet si některé herní kombinace. Holky zaslouží pochvalu za daleko koncentrovanější výkon než v předchozích utkáních,“ těšilo olomouckého kouče Jiřího Teplého.

Královo Pole vstoupilo do utkání se Šternberkem vedením 3:0 a náskok už do konce první sady nepustilo. Hosté bojovali a snažili se dotahovat, ale Brňanky, které postupně vedly až o sedm bodů, se nakonec propracovaly k šesti setbolům a druhý z nich dokázaly využít.
Druhé dějství už tak jednoznačný průběh nemělo a hostující volejbalistky držely s královopolskými hráčkami krok až do stavu 14:14. Poté však Sokolky udělaly několik chyb a rázem to bylo 17:14 pro tým z jihomoravské metropole. Závěr setu navíc výborně odservírovala brněnská kapitánka Vyklická a sadu zakončila stylově esem na 25:16.

Bojovné Šternberanky se nevzdaly a v úvodu třetí části si vytvořily čtyřbodový náskok (2:6), po kterém byl domácí kouč nucen si vzít oddechový čas. Hosté pak sice ještě navýšili své vedení (4:10), jenže po bodové šňůře servírující Meidlové bylo srovnáno na 10:10. To zápas definitivně zlomilo, Brno šlo vzápětí do trháku (17:12) a po výhře 25:16 si připsalo všechny tři body.

Dnešní zápas jsme odehráli špatně. Škoda, že jsme nehráli aspoň tak jako minule proti Přerovu. To by byl náš herní projev o hodně lepší,“ neskrýval zklamání z hladké porážky šternberský kormidelník Vladimír Sirvoň.
Jeho brněnský protějšek Tomáš Samsely se především radoval z prvních ligových bodů v sezoně. „Škoda toho minulého týdne, ale to už se změnit nedá. Dnes jsme předvedli výrazně lepší hru s méně chybami, byli jsme víc soustředění a nezalekli jsme se ve třetím setu ani stavu 4:10, takže je to o hodně lepší,“ kvitoval Samsely.