Úvod zápasu měl vyrovnaný průběh. Polky nastoupily bez velkých hvězd, naopak český tým se blýskl v nejsilnější sestavě (Valková, Purchartová, Mlejnková, Orvošová, Trnková, Kossányiová, libero: Dostálová).

Češky hrály dobře v poli, polské reprezentantky výborně útočily. Za stavu 16:12 pro Polsko vstoupila na servis Šimáňová místo Purchartové. Právě Šimáňová je nováčkem v reprezentačním výběru řeckého kouče. České sestavě se přestalo dařit na příjmu, Polky zpřesnily hru a razantně útočily. Za stavu 20:12 přišla místo Orvošové na palubovku Patočková. Poté následovalo střídání nahrávaček a Valkovou nahradila Simona Bajusz. Polské bloky posunuly skóre na 24:13. Po 23 minutách češky prohrály rozdílem devíti bodů 25:14.

I začátek druhé sady měl vyrovnaný průběh (7:7). Ve druhém setu si Polky nevytvořily tak velký odstup jako v prvním setu (22:18). Stále si držely čtyři body navíc a set byl pro Češky stále hratelný a dalo by se říci i povedenější (než ten první). V koncovce však zaúřadoval dominantnější útok domácích Polek a druhý set skončil 25:19.

Třetí set zahájila servisem na hřiště nově příchozí Eva Hodanová (Andrea Kossányiová si šla odpočinout na lavičku). Do záklau nastoupila také místo Gabriely Orvošové Tereza Patočková. Ale třetí set byl hned v úvodu plný nevynucených chyb a domácí Polky už vedly 9:3. V polovině setu přišla zpět na hřiště Kossányiová i Orvošová. Eva Hodanová upravila skóre na 20:14 a bylo jasné, že přesná a úderná hra polského výběru dnes český tým jednoznačně přehrává.

Po dohodě trenérů se pokračovalo čtvrtým setem, aby se čas herní přípravy maximálně využil. Do čtvrté sady se sestava pozměnila a nastoupila Kateřina Kohoutová a ke změně došlo i na postu libera. Ve čtvrtém dodatečném  setu došlo poprvé na vyrovnanou koncovku (21:21) . Eva Hodanová svým blokem zajistila Češkám setbol, ale Polky opět dorovnaly na 24:24. Dramatická koncovka nakonec českému výběru vyšla a dodatečný set vyhrály 26:24.