Královopolský A-tým pod vedením Tomáše Samselyho svede zítra v 18:00 v hale na Vodově bitvu s řeckým týmem Thiras o postup do osmifinále Vyzývacího poháru (CEV Challenge Cup). Foto: KP Brno

Úvodní duel tohoto evropského poháru prohrálo KP Brno minulý týden v Řecku 0:3, a tak bude muset doma zabojovat o zlatý set.

„Thira hrála na své palubovce minulý týden velmi dobře v obraně na síti a v poli. Je škoda, že jsme tam nedokázali vyhrát koncovku prvního setu, protože v ní se pravděpodobně lámal zápas. Doma dáme do odvety maximum,“ zdůraznil brněnský kouč Tomáš Samsely.

Jeho svěřenkyně musí zítra porazit Řecko 3:0 nebo 3:1, aby zápas posunuly až ke zlatému setu. V případě postupu do osmifinále by se Královo Pole utkalo s lepším z dvojice Pölkky Kuusamo z Finska nebo s maďarským týmem UTE Volleyball Team Budapešť.

„Náš tým bohužel v této době neprochází nejlepším obdobím. Po kvalitních výkonech ze začátku listopadu se začala více projevovat hlavně absence zraněné univerzálky Kopáčové. Při pohárové odvětě s Thriou budeme velmi potřebovat obnovit nejenom naši dostatečnou sebedůvěru, že jdeme po správné cestě, kterou jsme si vytyčili, ale také důvěru a podporu brněnského publika. Chtěli bychom naše příznivce přesvědčit, že i přes nevyrované výkony udělají naše hráčky vše pro to, aby si opět vybojovaly jejich přízeň,“ uvedl před odvetou prezident klubu Richar Wiesner.

Utkání CEV Challenge Cup:
29.11. AO Thiras – KP Brno 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)
4. 12. KP Brno – AO Thiras (18:00 hala Vodova)

Pohár CEV
Volejbalistky Prostějova v prvním zápase potvrdily roli favorita a bulharskou Sofii porazily 3:0. Ve středu jim v domácí odvetě stačí uhrát dva sety a mohou se těšit na dalšího soupeře.

Rovněž ve středu ve Vyzývacím poháru zabojují ženy Dukly Liberec. V domácím zápase si připsaly výhru 3:1, kdy zejména v důležité koncovce čtvrté sady se ukázaly svoji bojovnost. K postupu do dalšího kola je dělí 2 uhrané sety nad Ruskami ze Saratova.

 

 

Pin It on Pinterest