Volejbalistky Prostějova ukončily letošní působení v Champions League. V šesti zápasech extrémně náročné skupiny nakonec Hanačky neuhrály jediný bod. Poslední šanci na bodový zisk měl Prostějov na půdě Fenerbahçe Istanbul, kde ale tým kouče Čady prohrál 1:3.

Oběma družstvům už v posledním utkání o nic nešlo. Původní favorit skupiny B Fenerbahçe totiž před týdnem prohrál 0:3 v Novaře a ztratil tak šanci na postup. Menší motivace tureckého týmu tak hrála ve prospěch Prostějova, který byl v prvních dvou setech favoritovi vyrovnaným soupeřem.

V úvodní sadě měl Prostějov dokonce navrch a vybudoval si vedení 22:17. Turecký tým ale v útoku zapnul na vyšší obrátky a od stavu 20:23 předvedl pětibodovou sérii, díky které vyhrál první set.

I ve druhé sedě Prostějov získal mírné vedení, které v závěru opět ztratil. Do koncovky se tak šlo za stavu 21:21. Na rozdíl od první sady se ale štěstí přiklonilo k hanáckému týmu a Prostějov srovnal na 1:1.
Poté ale došlo na straně hostujícího týmu k výraznému zhoršení. Od stavu 6:5 pro domácí uhrálo Fenerbahçe deset míčů v řadě a třetí set ovládlo jasně 25:13. I ve čtvrtém setu mělo turecké družstvo hru jasně pod kontrolou a zvítězilo ještě drtivěji 25:10.

Skupinu B tak Prostějov zakončil s bilancí čtyř porážek 1:3 a dvou proher 0:3 a stejně jako před dvěma lety skončil na posledním místě. Fenerbahçe obsadilo třetí místo, o vítezství ve skupině si to pak v posledním utkání rozdají oba italské celky Conegliano a Novara.

Fenerbahçe Istanbul – VK Prostějov 3:1 (25:23, 23:25, 25:13, 25:10) R

Fenerbahce: Babatová, Uslupehlivanová, Rahimovová, Erdem Dundarová, Tomkomová, Jerkovová, libero Dalbelerová. Střídaly: Yilmazová, Akinová, Toksoyová, Cakirogluová. Trenér: Jan De Brandt.

Prostějov: Herelová, Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Nová, Slavíková. Trenér: Miroslav Čada.

Autor: Ondřej Kašlík

Zdroj: prostejovsky.denik.cz