Po výhře v Lisabonu čeká volejbalisty Karlovarska na domácí půdě těžký boj o postup do hlavní části soutěže Ligy mistrů.

Po návratu z chorvatského Záhřebu se A-tým vydal do Ústí nad Labem na páté kolo extraligy, kde neztratil ani set a připsal si do tabulky tři body. Šesté kolo se přesunulo opět na domácí palubovku, kde Karlovarsko přivítalo pražské Lvy. Po jednoznačné výhře domácích v prvním setu Lvi zabojovali a další dva sety vyhráli. Karlovarsko zvládlo vyhrát čtvrtý set a vynutilo si pátý set, ve kterém rozjeté Lvy nedokázali zkrotit. Nejlepším hráčem zápasu na straně domácích se stal Lukáš Vašina (26 bodů) a na straně hostí Matej Mihajlović (17 bodů). Karlovarsko se po návratu z Lisabonu přesunulo z letiště rovnou do Zlína na sedmé kolo extraligy a náročný týden zakončili výhrou 3:0. Osmé kolo přijede 13. listopadu do Karlových Varů tým Beskyd, kde na pozici smečaře působí syn asistenta trenéra Jakuba Kolouška.

Postup do třetího předkola v Lize mistrů!
Herní vytížení karlovarských hráčů pokračuje. Mezi zápasy v extralize stíhá tým ještě cestovat a odehrávat zápasy v Lize mistrů. Po rumunském Galati zdolalo Karlovarsko i chorvatský Záhřeb.
První zápas ve druhém předkole se odehrál v Záhřebu. Karlovarsku se nepovedl první set, ale další tři sety zvládlo a zvítězilo 3:1 na chorvatské půdě. Hodnocení zápasu si můžete přečíst zde. Odveta se konala další středu v Karlových Varech a o nervydrásající souboj bylo postaráno! Záhřeb neměl co ztratit a tlačil domácí jak na servisu, tak na útoku. Karlovarsko prohrávalo 0:2, třetí set zvládlo vyhrát a ve čtvrtém setu otočilo skóre z 18:23 na 23:23. Tento set zvítězilo 27:25 a zápas dotáhlo do pátého setu, což už znamenalo postup do třetího předkola! Pátý set tak dostali šanci na hřišti i hráči mimo základní sestavu a zakončili zápas výhrou 15:9. MVP zápasu se stal Patrik Indra.

Dalším soupeřem je Benfica Lisabon
Soupeřem do třetího předkola je Benfica Lisabon. Portugalský tým, který se opírá o zkušené hráče převážně z Portugalska a Brazílie. Brazilský blokař Soares působí v Benefice už dvanáct sezón, portugalský univerzál Gaspar deset sezón a smečař Lopes sedm sezón. Benefica v portugalské nejvyšší soutěži dominuje. Vyhráli 9x portugalskou A1, 18x portugalský pohár a 11x portugalský superpohár. Mezi osobní úspěchy univerzála Gaspara patří první místo z italské série A1 a italského poháru a superpoháru z roku 2004/2005. Byl téměř u všech úspěchů Lisabonu. V Lisabonu se volejbalová hala nachází hned vedle fotbalového stadionu, očekávala se tak na zápase bouřlivá atmosféra.

Lisabon se v prvním předkole utkal s mistrem z Estonska – Bigbank Tartu, který dvakrát porazil 3:1. V druhém předkole zvládl Lisabon finskou Sastamalu 3:0 a 3:1.

Karlovarsko přivezlo z Lisabonu výhru 3:2! Z letiště je čekala cesta rovnou do Zlína na sedmé kolo extraligy mužů. Odveta v Lize mistrů se koná v hale míčových sportů ve středu 10.11. v 18:00.