Prvním medailistou Českého poháru je Liberec, který v boji o třetí místo porazil jednoznačně Prostějov. Nováček Final Four ze severu Čech prostějovskému týmu, který se loni v Českém poháru radoval ze zisku stříbra, nedovolil uhrát ani jeden set. Liberecké volejbalistky si tak domů zaslouženě vezou bronz. Foto: VK Dukla Liberec

Prostějovské volejbalistky vstoupily do zápasu lépe (5:8), Liberec ale rychle zareagoval a skóre obrátil ve svůj prospěch (13:10). Pak už hráčky ze severu Čech nedaly soupeřkám šanci na vyrovnání, naopak ještě navyšovaly svůj náskok (21:16). První sadu nakonec vyhrál Liberec hned po prvním proměněném setbolu poměrem 25:17.

Liberecký tým to nakoplo a Prostějov ve druhém dějství jen bezbranně přihlížel, jak soupeřky kupí jeden bod za druhým. Liberec vlétl do druhého setu vedením 7:3 a později při podání Kateřiny Kohoutové, která se blýskla hned třemi esy, odskočil až na 16:4. Prostějov, pod velikým tlakem, dokázal nakonec v setu uhrát pouhých osm bodů.

I úvod čtvrté sady patřil Liberci, a tak za stavu 4:1 bral L’ubomír Petráš time out. Obraz hry se ale ani potom nezměnil, svěřenkyně Libora Gálíka dál zářily (11:3), a vypadalo to na podobný scénář jako v předchozí sadě. Prostějov však poté zpřesnil hru a skóre se mu podařilo upravit až na (13:11). Víc už se ale prostějovské hráčky soupeřkám nepřiblížily, a tak Liberec před koncovkou vedl znovu o šest bodů (20:14). Bronz nakonec liberecké družstvo vybojovalo vítězstvím 25:20.

Eva Svobodová (kapitánka Liberec): „Máme obrovskou radost, protože jsme si spravily chuť po včerejším výkonu. Jsme tu první rok a hned medaile. Věděly jsme, že bude rozhodovat servis a přihrávka, a tohle nám vyšlo. Ve třetí sadě jsme na chvíli polevily, ale dokázaly jsme se zkoncentrovat, a zápas dotáhnout do vítězného konce.”

Libor Gálík (trenér Liberec): „Dnešní výhře jsme hodně dopomohli naším servisem a potom následným blokem, což se nám dařilo celý zápas. Utkání jsme zvládli bravurně a máme velikou radost ze třetího místa, pro některé holky to navíc byla první větší zkušenost.”

Liberec – Prostějov   (25:17, 25:8, 25:20)
Domácí: Bajusz, Svobodová, Kohoutová, de Carvalho, Šulcová, Rutarová, libero Dostálová. Střídaly:, Šotkovská
Hosté: Fričová, Stumpelová, Zatloukalová, Nová, Kozmík Tomášeková, Kopáčová, libero Slavíková. Střídaly: Dvořáčková, Weidenthalerová, Baláková

Autor: Barbora Mertová