ROZHOVOR – O co jednoznačnější je série mezi Jihostrojem a Ostravou, o to napínavější je druhé semifinále mezi Libercem a Kladnem. Reprezentační trenér Michal Nekola dnes pevně věří v domácí prostředí Dukly, hlavně vyšší strop haly, který by měl být výhodou. Foto: CEV

Liberecký kouč po sobotním utkání na palubovce hostů ocenil herní kvalitu Kladna. „Domácí hráli mnohem lépe, byli důslednější a agresivnější. V závěru rozhodly naše dvě chybičky.“

První zápas jste doma zvládli 3:0, ale Kladno bojovným výkonem sérii vyrovnalo. Jak hodnotíte úvodní zápasy?
V úvodním zápase první dva sety nebyly jednoduché, vyhráli jsme až v koncovkách a ve třetím setu jsme byli agresivnější a Kladno odešlo. V sobotu se nám povedlo otočit první set. V koncovce jsme to zvládli. Potom Kladno dva sety výborně podávalo a my jsme se vůbec nedostali do hry. Buď jsme dostali eso, nebo jsme hráli vysoké míče, které si Kladno dohrálo. Díky široké lavičce jsme se ve čtvrtém setu vrátili zpátky do hry. Všichni kluci, kteří přišli na hřiště, měli mačaftu co dát a pomohli.

Přišel tie-break, kde se štěstí přiklonilo na stranu Kladna…
Odměnou nám byl tie-break, kde jsme vedli 11:9 a rozhodly maličkosti. Nedali jsme podání a Kladno ho dalo. Nebylo to o štěstí, ale o tom, kdo byl agresivnější. A v tom bylo Kladno v závěru lepší.

Rozhodnou tento semifinálový duel maličkosti? Narozdíl od druhého semifinále, kde je Jihostroj jednoznačným favoritem a už vede 2:0 na zápasy.
Určitě. Celou sérii bude provázet servis a obrana. To je jednoznačné. Potvrdilo se to jak u nás, tak tady na Kladně. Kdo je důraznější na servisu, tak je nahoře, protože oba týmy brání výborně. Myslím si, že rozhodujícím faktorem bude servis.

Pomůže vám v úterý domácí prostředí?
Pevně věřím, že ano. Na Kladně jsme byli několikrát ve stropě. U nás doma to tak nebude. Věřím, že před domácím publikem půjdeme nahoru zase my a vybojujeme si druhé vítězství.