Přichází vítězná vlna? Volejbalisté Karlovarska věří, že ano
Volejbalisté Karlovarska drží před play off extraligy čtvrté místo v tabulce.

V sedmnáctém kole vyhráli hladce 3:0 na hřišti outsidera Benátek nad Jizerou. „Byla to pro nás povinná výhra, už si nemůžeme dovolit nikde ztrácet body,“ uvedl po utkání libero Daniel Pfeffer.

Obhájci extraligového titulu nepřipustili dramatickou koncovku v žádném setu a očekávanou výhru získali přesvědčivě za 69 minut.

Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl patnáctibodový smečař Marek Zmrhal, který vykázal neobvykle vysokou úspěšnost útoku 71 procent. Ofenzivním parťákem byl Zmrhalovi polský smečař Lukasz Wiese, který přišel do klubu před týdnem. „Je to technicky šikovný hráč, určitě nám pomůže, myslím si, že do našeho kolektivu zapadá dobře,“ hodnotil svého spoluhráče Pfeffer.

Tým Karlovarska tak v uplynulém týdnu konečně zastavil sérii porážek. Vítězstvím v Benátkách navázal na úspěšné utkání Českého poháru v Ostravě.

„Doufejme, že už výhra v odvetném zápase poháru v Ostravě odstartovala naši vítěznou cestu a začneme se zvedat z toho marastu, ve kterém jsme byli,“ dodal Pfeffer. Na hřišti soupeře vyhráli volejbalisté Karlovarska v extralize po dlouhých jedenácti týdnech.

VK Benátky n. J. – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (19,19,21)
Sestava a body Karlovarska: Rejlek 8, Zmrhal 15, Patočka 8, Džavoronok, Wiese 14, Beer 1, libero Pfeffer. Střídali: Van Haarlem 1, Penrose 3, Hudeček 1, O’Dea.